Automatyzacja OpenStack

Automatyzacja OpenStack zmienia współczesne rozwiązania IT. Jednak wdrożenie chmury w oparciu o OpenStack może stanowić spore wyzwanie ze względu na złożoność tej platformy. W związku z tym, że najtrudniej jest rozpocząć samo wdrożenie, dobrym pomysłem jest dokonać tego małymi krokami i stopniowo skalować w miarę wzrostu potrzeb obliczeniowych.

Puppet Enterprise pomaga rozpocząć wdrażanie platformy OpenStack i rozwijać je stabilnie, zgodnie z potrzebami organizacji, dzięki narzędziom do konfiguracji i orkiestracji.

Wdrożenie platformy OpenStack OpenStack jest bardzo złożonym systemem składających się z wielu komponentów . Każdy z nich wymaga eksperckiego podejścia przy wdrożeniu i w zarządzaniu. Puppet Enterprise oferuje rozwiązania, które umożliwiają rozpoczęcie z OpenStackiem.

Moduły Puppet dla OpenStack, utrzymywane przez społeczność OpenStack oferują możliwość konfiguracji poszczególnych komponentów, Nova, Keystone, Glance oraz Swift.

Skalowanie w miarę potrzeby Rozpoczęcie zasadniczej instalacji i następne skalowanie do wielokomponentowego systemu może stanowić wyzwanie. Rozwiązania zapewniające scaloną infrastrukturę są drogie i nie pozwalają na skalowanie zgodne z potrzebami. Puppet umożliwia skalowanie horyzontalne (wszerz) na życzenie.

Szybsze wdrażanie aplikacji Wcześniej na utworzenie serwera trzeba było czekać kilka tygodni. Następnie kilka następnych tygodni zajmowała manualna konfiguracja i wdrożenie usługi na serwerach. Rozwiązanie infrastructure as a service zmieniło to na zawsze. Teraz serwery mogą być dostarczane na żądanie przez potrzebujące ich zespoły i likwidowane, kiedy przestaną być potrzebne . Jednak automatyzacja dostarczonego serwera, to dopiero połowa drogi. Puppet Enterprise automatycznie przypisuje role serwerów wirtualnym maszynom podczas is udostępniania, redukując tym samym czas z tygodni do minut.

Ciekawe artykuły Demo