Automatyzacja IT

Automatyzacja IT, to zagadnienie szczególnie ważne dla Menedżerów IT, poszukujących narzędzi pomocnych w utrzymaniu kontroli nad wdrożeniami w środowiskach centrów danych. Kiedy zwrócimy uwagę na to, że centra danych wciąż rosną i rozwijają się niesłychanym tempie zaczynamy zauważać powagę korzyści płynących z tego typu rozwiązań. Automatyzacja zakłada osiągnięcie efektywności i płynności operacyjnej, co okazuje się szczególnie ważne w połączeniu z rozwiązaniami Continous Delivery oraz ITIL oraz ideologią DevOps.

Spora grupa osób osób związanych z rynkiem IT wyraża przekonanie, że zbyt wiele czasu i pracy kosztuje gaszenie pożarów i dopilnowanie, żeby wszystkie kontrolki wskazujące stan infrastruktury świeciły się na zielono. 70 procent przypadków niedostępności usług wynika ze zmian w konfiguracji, a przez to większość działów IT spędza połowę swojego czasu na wykonywaniu powtarzalnych, manualnych zadań.

Narzędzia do automatyzacji wprowadzają do środowiska IT spójność w warstwach Dev, testing oraz produkcji, dają możliwość szybkiej orkiestracji i wdrożenia w środowiskach opartych na maszynach fizycznych, wirtualnych, w chmurze i w kontenerach. Dzięki temu równocześnie można zdefiniować infrastrukturę, wygląd aplikacji, a także przetestować oprogramowanie przed przeniesieniem go w fazę produkcji i wyeliminować błędy, zmniejszając tym samym w zdecydowanie średni czas potrzebny na naprawę (MTTR).

Firma Linux Polska posiada doświadczenie we wdrożeniach rozwiązań automatyzacji w największych polskich organizacjach. Jesteśmy Partnerem Puppet Labs oraz Red Hat Ansible – leaderów w dziedzinie IT Automation. Specjalizuje,y się w automatyzacji wielu złożonych rozwiązań IT, w tym także wirtualizacji, konteneryzacji, technologii Red Hat Satellite. Jako centrum szkoleniowe szeregu technologii open source dostarczamy też profesjonalnych szkoleń i przeprowadzamy egzaminy certyfikacyjne.